Oska märgata väärkohtlemist oma spordiorganisatsioonis!

Eesti spordikorralduse nurgakiviks on kokkulepe, et igaühel peab olema kõigil võimalus osaleda inimõigusi austavas ning ausa spordi jt spordieetika põhimõtteid järgivas keskkonnas.

 

Uue kooliaasta ning treeninghooaja alguses on asjakohane juhtida tähelepanu laste ja noorte õigele ja õiglasele kohtlemisele, sh püüdes ennetada võimalikku väärkohtlemise juhtumeid. Koostöös lastekaitse tippspetsialistidega on valminud praktilised juhised väärkohtlemise märkamiseks spordiorganisatsioonis, mis asuvad SIIN.

 

Juhistes antava sõnumiga on liitunud (tähestikulises järjekorras) Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus, Eesti Olümpiakomitee, Justiitsministeerium, Kultuuriministeerium, SA Noored Olümpiale, Sotsiaalkindlustusamet ja Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus.

 

Järgmisena on koostamisel treeneritele ja spordijuhtidele adresseeritav käitumisjuhend, kus esitatakse konkreetsed käitumis- ja tegutsemismustrite soovitused ja näited väärkohtlemise märkamise ja juhtumitega tegelemiseks spordiorganisatsioonis.

 

Head jätkuvat spordiaastat!