Keelatud ainete nimekiri 2018

Maailma Antidopingu Agentuur avaldas 29. septembril uue keelatud ainete nimekirja, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2018.

 

UUS!

Nüüd nimekiri tõlgitud eesti keelde! Vaata siit!

 

2018. aasta keelatud ainete nimekirjas dramaatilisi uuendusi pole. Tähelepanu väärib asjaolu, et enam pole alkoholi eraldi keelatud aine kategooriana välja toodud (seni oli see teatud spordialadel keelatud). Teiseks muudatuseks on glütserooli eemaldamine keelatud ainete nimekirjast. Endiselt on nii võistluste ajal kui võistlusvälisel ajal keelatud trimetasidiin (mis sisaldub näiteks ravimis Preductal) ja meldoonium (ravimis Mildronat).

 

Keelatud ainete nimekirja uuendatakse igal aastal ja uus versioon hakkab kehtima 1. jaanuaril. Nimekiri avalikustatakse sügisel, et nii sportlastel kui ka nt arstidel oleks võimalik nimekirjaga tutvuda ning vajadusel ravi muuta. Nimekirja haldab WADA ning selle koostamisel konsulteeritakse üle 1700 eksperdiga eri riikidest. Sel aastal kommenteerisid nimekirja projekti ka Eesti eksperdid.

 

Allpool on ingliskeelsed versioonid nii keelatud ainete nimekirjast, nimekirja muudatuste kokkuvõttest kui ka seireprogrammist. Eestikeelset 2018. aasta nimekirja vaata siit.

Keelatud ainete nimekiri 2018 (PDF inglise keeles)

 

Monitooringuprogramm_2018_(PDF inglise keeles)

 

Muudatuste kokkuvõte võrreldes 2017. aastaga (PDF inglise keeles)

 

Loe WADA pressiteadet uue nimekirja kohta