Meie missioon

Eesti Antidopingu (EAD) missioon on seista Eestis puhta spordi eest koostöös riigi, ühiskondlike ja rahvusvaheliste organisatsioonidega, kasutades ning arendades erialaseid teadmisi ja oskusi.

 

Missiooni elluviimiseks viib EAD läbi kvaliteetset dopingukontrolli, erinevatele sihtgruppidele mõeldud antidopingu alast haridustööd ja annab oma panuse kohalikku ja rahvusvahelisse antidopingu alasesse koostöösse. Sihtasutuse töös juhindutakse siseriiklikest ja rahvusvahelistest õigusaktidest ja üldtunnustatud antidopingualastest põhimõtetest.

3 päeva tagasi

Eesti Antidoping - EAD

Erki Nool pälvis Leedu Olümpiakomitee ausa mängu auhinna

Leedu Olümpiakomitee tunnustas olümpiavõitja ja kergejõustikutreener Erki Noolt Fair Play auhinnakonkursil aasta teo auhinnaga. Nool teenis tunnustuse Leedu noorsportlasele osutatud abi eest 2019. aasta suvel Rootsis Gävles peetud Euroopa U23 meistrivõistlustel kergejõustikus.

Noor Leedu kergejõustiklane Edgaras Benkunskas võistles Euroopa U23 meistrivõistlustel kümnevõistluses. Kuna leedukad ei saanud teibaid kodumaalt Rootsi transportida, palus alaliit eestlastelt abi. Eesti sportlaste Robin Noole ja Johannes Treieli treener Erki Nool, kes täitis U23 EM-il ka Eesti koondise juhi rolli, otsis abivalmilt vajalikud teibad ja transportis need Eestist võistluspaika. Noole hinnangul polnud leedukate valitud teivas aga sportlasele parim, nii et ta soovitas ja hankis talle sobivama teiba. Ka võistluse ajal andis Nool Benkunskasele tehnika osas asjatundlikku nõu. Noor leedukas sai sellest kõigest palju abi ning ühtlasi suurt innustust legendi toetusest. Nii parandas Benkunskas U23 EM-il teivashüppes isiklikku tippmarki 20cm võrra, viies oma rekordi 4.50 peale ning teenis kümnevõistluses 8. koha.

Erki Nool sai auhinna kätte Eesti Olümpiakomitee kontoris, kui oli tulnud EOK tippspordikomisjoni koosolekule. “On hea tunne, et tunnustakse, kui head teed. Leedukad ei saanud kuidagi oma sportlase teibaid Rootsi transportida. Nad pöördusid meie poole abipalvega, kas saaksime neid teivaste transportimisel aidata. Kuna sõitsin ise autoga Rootsi, siis ei näinud väga suurt probleemi lisada kotti paar teivast. Võistluste käigus kujunes vaikselt nii, et hakkasin ka noort leedukat märkamatult juhendama. Et leedukad seda meeles pidasid ja see nende jaoks suur asi oli on meeldiv. Üllatav, aga meeldiv,” rääkis Nool.

See on Leedu Olümpiakomitee Fair Play auhinnakonkursi 26-aastase ajaloo jooksul esimene kord, kui ausa mängu aasta teo auhinna teenib välismaalane.
Leedu Olümpiakomitee president, olümpiavõitja Daina Gudzinevičiūtė ütles, et sport on hea õpetaja. „Sealhulgas õpetab sport austama vastast. Ausa mänguga saavutatud võidud on alati magusamad. Seetõttu on ka ausa mängu auhind iga sportlase karjääris üks olulisemaid,“ lausus Gudzinevičiūtė.

Leedu Olümpiakomitee andis Fair Play auhinnad välja kuues kategoorias: noorsportlase auvääriline tegu, noorsportlase eeskuju eakaaslastele, ausa mängu aasta projekt, ausa mängu aasta organisatsioon, elutööauhind ning ausa mängu aasta tegu. Auhinnakonkursile esitati rekordiliselt koguni 30 kandidaati.

Lisatud fotodel: Erki Nool sai tunnustusest teada Eesti Olümpiakomitee kontoris, kui oli tulnud EOK tippspordikomisjoni koosolekule. Fotode autor: EOK
... RohkemVähem

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus soovib rahulikku jõuluaega ja meeldejäävat uut aastat 2020! 🎄⭐️ ... RohkemVähem

Täna, 11. detsembril toimub Helsingis rahvusvaheline DELTS konverents. DELTSi näol on tegemist 24 kuud vältava Erasmus+ Sport projektiga (2018-2020), mis on suur samm edasi antidopingualase teavitustöö organiseerimisel ja strateegiate välja töötamisel EU riikides. DELTS ühendab erinevate tervishoiuteenuste osutajate, akadeemiliste ühenduste, tervisesportlaste ja spordiklubide ning antidopingutöötajate teadmised ja kogemused.

Konverentsil arutletakse antidopingualaste tegevuste, programmide ja veebilahenduste üle, mis ennetustööks vajalikud ja seda mitte ainult tippspordi võtmes, vaid peamiselt harrastussportlaste, spordiklubide ja rekreatiivsete tegevuste seas. Keskendutakse eelkõige antidopingualasele e-õppele ning selle arendamisele ja riikidevahelisele edasisele koostööle.

Kõnelejatena astuvad konverentsil lisaks kohalikele ekspertidele üles ka Willem de Ronde/Spaarne Hospital (NL), Katinka van de Vende/University of New South Wales (AU), Fredrik Lauritzen/Anti-Doping Norway, (NO), Juho Sarvanko/Verkko-Vinkki (FI) ja teised.

Loe rohkem siit deltsproject.eu/

#delts2019
... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

WADA võttis kasutusele uue sportlaste asukoha edastamise äpi Athlete Central, mis on alates 27. novembrist 2019 kättesaadav nii Android kui Apple seadmete kasutajatele.

Androidi versiooni saad alla laadida siit: play.google.com/store/apps/details?id=com.wada.athlete.central&hl=en
Apple versiooni saad alla laadida siit:
apps.apple.com/ch/app/athlete-central/id1438025634?l=en

Vastloodud administreerimis- ja haldussüsteemi ADAMS uus äpp Athlete Central on mugav ja kasutajasõbralik ning aitab sportlastel tunduvalt kergemini lähtuvalt rahvusvahelistest antidopingu reeglitest oma asukohainfot märkida. Athlete Central asendab senise WADA äpi, mis vajas kaasajastamist.

Uue äpi tutvustust saab vaadata siit: www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=WLDH39zboRc&feature=emb_title

Athlete Centrali näol on tegu WADA ADAMS süsteemi “Next Gen” nimelise projekti esimese mooduliga, mis on üks WADA strateegilistest prioriteetidest. “Next Gen” projekti lõppeesmärk on arendada ADAMSit viisil, mis seab esikohale mobiilsuse ja liikuvuse, usaldusväärsuse ja lihtsuse.

Lisainfo WADA kodulehel ja Eesti Antidopingu kodulehel olevas failis WADA Athlete Central FAQ (Frequently Asked Questions).

VAATA LISA: antidoping.ee/wada-vottis-kasutusele-uue-sportlaste-asukoha-edastamise-api-athlete-central/

www.wada-ama.org/en/media/news/2019-11/wada-launches-its-new-athlete-central-whereabouts-app

www.wada-ama.org/en/media/news/2019-11/wada-launches-its-new-athlete-central-whereabouts-app
... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

Täname kõiki treenereid, esinejaid ja teisi spordiga seotud inimesi osalemast 26.11.2019 Tallinnas toimunud rahvusvahelisel koolitusseminaril “Terve spordi eest: Treeneri ja spordiorganisatisooni roll ning vastutus väärtkohtlemise ennetamisel ja sekkumisel.”

Kõik seminari ettekanded .pdf failidena, videoklipid, täismahus seminari lindistus (Youtube) ja fotogalerii (Facebookis) on nüüd leitav Eesti Antidopingu kodulehelt
antidoping.ee/tugipersonalile/koolitusmaterjalid/

Samalt lingilt (ja meie kodulehe avalehelt) leiate ka väärkohtlemise käsiraamatu .pdf faili.
... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Terve spordi eest: Treeneri ja spordiorganisatsiooni roll ning vastutus väärkohtlemise ennetamisel ja sekkumisel. ... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

Eesti Antidopingu kodulehe avalehel on nüüd kõigile kättesaadav .pdf failina "Väärkohtlemise ennetamine spordis. Käsiraamat."
Soovitame treeneritel, spordijuhtidel, spordiorganisatsioonidel ning spordis laste ja noortega kokku puutuvatel inimestel kindlasti käsiraamatuga tutvuda.
Hetkel on käsiraamat alla laetav eesti keeles, peatselt lisandub sinna ka venekeelse tõlkega fail.

Materjali eesmärk on aidata kaasa spordi harrastamiseks turvalise keskkonna loomisele ning laste ja noorte igakülgse terve arengu toetamisele. Selles lähtutakse ÜRO lapse õiguste konventsiooni ning lastekaitseseaduse põhimõtetest, väärtustest ning õigustest.
Eesti Antidopingu ja Spordieetika sihtasutus tänab käsiraamatu koostamise eest Justiitsministeeriumi kriminaapoliitika nõunikku Brit Tammistet 😊

Otselink alla laadimiseks:
antidoping.ee/wp-content/uploads/2019/11/Terve-spordi-eest.-V%C3%A4%C3%A4rkohtlemise-ennetamine-s...
... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

26. novembril korraldasime koos Justiitsministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Eesti Olümpiakomitee ning Spordikoolituse ja -Teabe SA-ga rahvusvahelise koolitusseminari "Terve spordi eest: Treeneri ja spordiorganisatsiooni roll ning vastutus väärkohtlemise ennetamisel ja sekkumisel".
Seminari avas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Huvi seminari vastu oli väga suur, mis annab märku teema olulisusest. Vaatamas-kuulamas oli kohapeal ligi 200 treenerit ning erinevate spordi- ja haridusorganisatsioonide esindajat.
Täname veelkord kõiki esinejaid - Brit Tammiste, Snezana Stoljarova, Caroline Jannes (BEL), Havard B. Ovregard (NOR), Anna Frank-Viron ja Henn Vallimäe.
Ettekanded on peatselt kättesaadavad meie kodulehelt.

Ülekanne seminarist on järelvaadatav siitsamast Facebooki lehelt.
... RohkemVähem

2 kuud tagasi

Eesti Antidoping - EAD

Juba homme, 26.novembril toimub Tallinnas rahvusvaheline koolitusseminar „Terve spordi eest – treeneri ja spordiorganisatsiooni roll ning vastutus väärkohtlemise ennetamisel ja sekkumisel“.

Kuigi seminarile registreerumine lõppes eelmisel nädalal, on huvilistel võimalus jälgida otseülekannet siitsamast meie Facebooki lehelt www.facebook.com/eestiantidoping/

Seminaril antakse ülevaade laste ja noorte füüsilise, vaimse ja seksuaalse väärkohtlemise olemusest ja tunnustest, nõuandeid ennetustegevusteks ja tutvustatakse olemasolevaid tugiteenuseid, mis nõu ja abi saamiseks Eestis kättesaadavad on.
Seminarile on registreerunud ligi 200 treenerit ning erinevate spordi- ja haridusorganisatsioonide esindajat.
... RohkemVähem